تبلیغات

ارم - بازهم مارادونا و انتقاد از فیفا

ارم

ایجاد یک فضای شاد ، مطالب علمی ، فرهنگی و اجتماعیاسطوره فوتبال آرژانتین بار دیگر به انتقاد از فیفا پرداخت و سران این نهاد بین‌المللی را به جانبداری از تیم‌های بزرگ متهم کرد.

تیم ملی فوتبال کاستاریکا نمایش خیره کننده ای در جام جهانی 2014 برزیل داشته است. این تیم در هر دو بازی خود برابر تیم های قدرتمند اروگوئه و ایتالیا به پیروزی رسید و با 6 امتیاز صعود خود را به دور بعد نهایی کرد. این در حالی است که تا قبل از آغاز این رقابت ها کسی شانسی برای صعود این تیم قائل نبود.

نمایش خوب کاستاریکا کارمندان دوپینگ فیفا را به شک انداخته است. بر اساس گزارش روزنامه گاتزتا دلو اسپورت ایتالیا از 5 بازیکن کاستاریکا آزمایش دوپینگ گرفته شده و قرار است که از دو بازیکن دیگر هم آزمایش گرفته شود. دیگو آرماندو مارادونا از این اقدام فیفا به شدت ناراحت است و فدراسیون بین المللی فوتبال فیفا را به جانبداری از تیم های بزرگ متهم کرد.

ال دیگو گفت: این تصمیم فیفا مخالف قوانین و مقررات است. فیفا چنین کاری را می کند چرا که اسپانسرها در صورت عدم صعود تیم های بزرگی چون ایتالیا به دور بعد حاضر نخواهند شد پولی پرداخت کنند. فیفا چنین کاری را می کند چرا که کاستاریکا معادلات را به هم ریخته و تیم های بزرگ را اذیت کرده است. قانون تنها اجازه می دهد که از هر تیمی دو بازیکن مورد آزمایش قرار گیرند. به خوبی چنین چیزهای را می دانم چرا که خودم آن را تجربه کرده ام. اصلا تا الان ندیده ام که هفت بازیکن مورد تست دوپینگ قرار گیرند.

تیم ملی فوتبال کاستاریکا در گروهی که تیم های بزرگی چون انگلیس، اروگوئه و ایتالیا در آن حضور دارند به راحتی با دو پیروزی پیاپی جواز صعود به دور بعد را به دست آورده است.


این مطلب را به اشتراک بگذارید...

[ یکشنبه 1 تیر 1393 ] [ 01:55 بعد از ظهر ] [ سید حسن میرعربشاهی ]

[ نظر دهید() ]