تبلیغات

ارم - فرکی: تیم ملی با کی‌روش نتیجه‌ می‌گیرد

ارم

ایجاد یک فضای شاد ، مطالب علمی ، فرهنگی و اجتماعیکارشناس فوتبال ایران معتقد است نزول قدرت‌های بزرگ جهان فوتبال را غیر قابل پیش بینی کرده است.

حسین فرکی درباره بازی ایران مقابل آرژانتین، اظهار کرد: بازی خوبی را به نمایش گذاشتیم. می خواهم و باید به خاطر این بازی زیبا به بازیکنان تبریک بگویم. آنها عملکرد قابل قبولی داشتند و به نوعی تفکرات کارلوس کی روش را به خوبی در زمین اجرا کردند. معتقدم اگر در نیمه دوم بازی کمی خوش شانس بودیم شاید الان به جای آرژانتین ما پیروز میدان بودیم.

وی همچنین افزود: یک بار دیگر نشان دادیم که با ارائه یک فوتبال ایرانی و با غیرت همین طور با جنگندگی می توانیم گاهی اوقات به اهدافمان برسیم. این هدف می تواند کسب سه امتیا ز یا حتی ارائه یک بازی خوب باشد. ارائه یک بازی خوب و کسب نتیجه ارزشمند است.

فرکی درباره عملکرد بازیکنان نیز گفت: بازیکنان عملکرد خوبی داشتند و با تمام وجود برای تیم بازی کردند. از جمله آنها حقیقی هم نمایش خوبی را در حساس ترین نقطه زمین یعنی درون دروازه را به نمایش گذاشت.

وی در ادامه در پاسخ به این سوال که آیا قبل از بازی پیش بینی می کردید که تیم ملی ایران مقابل آرژانتین چنین بازی را ارائه دهد؟ اظهار کرد: زمانی که قرعه کشی جام ملت ها انجام شد و ما با آرژانتین همگروه شدیم خیلی ها بازی مقابل آرژانتین را یک بازی بزرگ و سخت برای فوتبال ایران می دانستند. اما من معتقد بودم فاصله فوتبال ما با آرژانتین چهار یا پنج گل نبود. در چند روز گذشته هم مصاحبه ای را انجام دادم و گفتم که فاصله فوتبال ما با آرژانتین زیاد نیست. این که مقابل این تیم شکست بخوریم طبیعی است، اما این که چهار یا پنج گل از این تیم دریافت نکردیم، قابل پیش بینی بود. مطمئنا آرژانتین قبل از بازی شانس زیادی برای پیروزی داشت. اما ما با ارائه یک بازی خوب پیروزی سختی را برای این تیم رقم زدیم. این شکست مقابل آرژانتین چیزی از ارزش های بازیکنان ما کم نخواهد کرد.

وی تصریح کرد: آرژانتینی ها مثل اکثر تیم های بزرگ جام دیگر آن قدرت سال های گذشته را ندارند و به نوعی با نزول قدرت های بزرگ، فوتبال دنیا به هم نزدیک شده است.

فرکی همچنین درباره تمدید قرارداد با کارلوس کی روش گفت: این موضوع به تصمیم فدراسیون بر می گردد باید عملکرد او را هم در مورد نتیجه گیری و هم زیبا بازی کردن تیم ملی مورد ارزیابی قرار دهیم. من نمی دانم فدراسیون فوتبال چه معیاری را برای سنجش مربیان دارد، اما در کل مربیان را از نظر بازی زیبا و یا کسب نتیجه مورد ارزیابی قرار می دهند . در سال 2006 ما بازی های زیبایی را به نمایش می گذاشتیم و نتیجه هم می گرفتیم. در جام جهانی 2006 آلمان هم به رغم همه مشکلات نتایج خوبی را کسب کردیم، اما باز هم آن مشکلات رقم خورد و کادر فنی ثبات نداشت. من دوست دارم قرارداد کی روش تمدید شود اما این موضوع به تصمیم فدراسیون و مدیران وزارت ورزش و جوانان برمی گردد. تیم ملی با مربیگری کی روش نتیجه می گیرد اما به استثنای این بازی آخر بازی زیبایی را ارائه نمی دهد. می شود هم زیبا بازی کرد و هم نتیجه گرفت.


این مطلب را به اشتراک بگذارید...

[ یکشنبه 1 تیر 1393 ] [ 03:02 بعد از ظهر ] [ سید حسن میرعربشاهی ]

[ نظر دهید() ]