تبلیغات

ارم - عبدی: فلسفه کی‌روش باید ادامه پیدا کند

ارم

ایجاد یک فضای شاد ، مطالب علمی ، فرهنگی و اجتماعیکارشناس فوتبال ایران معتقد است به این دلیل که تیم ملی در دیدار مقابل بوسنی محکوم به برد بود و باید حمله می‌کرد، نتوانست مانند دو دیدار قبلی، عملکرد خوبی از خود به نمایش بگذارد.

حسین عبدی درباره باخت تیم ملی فوتبال ایران از بوسنی و حذف تیم ملی کشورمان از جام جهانی اظهار کرد: به نظر من بازیکنان تیم ملی در این دیدار نیز حالت دفاعی خود را مانند دو مسابقه قبلی داشتند اما تنها تفاوت این بود که در دیدار مقابل بوسنی آنها محکوم به برد بودند. تیم ملی در فاز دفاعی در دو بازی قبل تا حدودی بدون نقص عمل کرد اما در این بازی این تغییر حالت و اینکه ایران باید حمله می کرد و پیروز میدان شود، موجب شد بازیکنان نتوانند عملکرد خوبی از خود به نمایش بگذارند.

پیشکسوت تیم فوتبال پرسپولیس افزود: بوسنی در این دیدار به خوبی می دانست که از بازی چه می خواهد و توانست در فضاهای مناسبی که به دست می آورد بازیسازی کند و ایران را تحت فشار بگذارد. حتی آنها پس از زدن گل اول هم به فکر گلزنی بودند و از فضاهای خالی بیشترین بهره را بردند. البته بوسنی در این دیدار هیچ گونه عجله و استرسی نداشت و توانست به خوبی بازی خود را به نمایش بگذارد. آنها مخصوصا در خط میانی خود فوق العاده عمل و مهاجمان خود را خوب تغذیه کردند.

وی خاطرنشان کرد: بازیکنان بوسنی وارد تله ایران نشدند و ایران نتوانست از ضدحملات خود علیه این تیم بهره ای ببرد. به اعتقاد من تیم حریف آنچه را که می خواست به ایران تحمیل کرد و یکی از مسائلی که ما نتوانستیم در این مسابقه نتیجه بگیریم، به دلیل شناخت خوب آنها از تیم ایران بود. شاید اگر بوسنی در این دیدار احتیاج به برد داشت به نفع ایران می شد و در آن صورت ما می توانستیم عملکرد بهتری داشته باشیم.

عبدی با بیان اینکه عملکرد ایران در جام جهانی قابل قبول بود، تصریح کرد: ایران در بازی مقابل بوسنی نسبت به دو بازی قبل ضعیف تر ظاهر شد چراکه در بازی های قبل تنها به فکر دفاع و استفاده از ضدحملات بود. اما امروز ما احتیاج به برد داشتیم و فکر می کنم این موضوع تاثیر به سزایی در نحوه بازی ایران داشت. اما در مجموع عملکرد بازیکنان ایران در جام جهانی خوب بود البته باید در روش های حمله تجدیدنظر اساسی صورت گیرد.

کارشناس فوتبال ایران درباره تاکتیک کی روش برای بازی مقابل بوسنی نیز اظهار کرد: تیم ایران در بازی مقابل بوسنی به غیر از سانتر از جناحین برنامه خاص دیگری نداشت و سختکوشی بسیار زیاد بازیکنان گلی برای ایران به همراه نداشت. به هرحال ما ضعیف تر از بوسنی عمل کردیم و آنها تیم ایران را به خوبی تحت کنترل خود قرار دادند.

وی درباره دستاوردهای جام جهانی برای فوتبال ایران خاطرنشان کرد: یکی از دستاوردها این بود که ما خودمان را در مقیاس های بالاتری در فوتبال قرار دادیم و این باعث شد که بازیکنان سطح عملکرد خود چه به لحاظ تکنیکی و چه به لحاظ تاکتیکی ارتقا بخشند و بازیکنان تیم ملی فهمیدند که به غیر از تفاوت در میزان قدرت بدنی با سایر تیم ها و برنامه ریزی، هیچ تفاوتی میان آنها با بازیکنان سطح اول دنیا وجود ندارد و آنها می توانند به تیم های سطح اول فوتبال جهان برسند ولی این نیاز به کار و برنامه ریزی بهتر دارد.

عبدی درخصوص مبلغ قرارداد با کارلوس کی روش با تیم ملی ایران بیان کرد: کی روش عملکرد خوبی در تیم ملی داشت، اما بحث این است که ماندن یا رفتن او نباید هیچ خللی در لوکوموتیو روشن شده فوتبال ایران داشته باشد. مسلما ماندن کی روش در تیم ملی باعث خوشحالی همه خواهد شد ولی اگر او از ایران برود، کماکان باید فلسفه او ادامه پیدا کند.


این مطلب را به اشتراک بگذارید...

[ پنجشنبه 5 تیر 1393 ] [ 01:24 قبل از ظهر ] [ سید حسن میرعربشاهی ]

[ نظر دهید() ]